Typy detských náušníc

Pri výrobe detských náušníc sa rovnako ako na ich bezpečnosť, dohliada aj na funkčnosť zapínania náušníc. 
Na výber máme tieto typy detských zapínaní:

Brizúra

Zapínanie typu brizúra, je umiestnené vpredu na šperku. Na ozdobe náušničky je očko, do ktorého sa uchytáva pohyblivá časť brizúrky. Tá je prichytená vzadu na ozdobe náušničky. Zároveň, pri dostatočnom pružení brizúry je náušnice pevne zaistená a je tak odolná voči strateniu. Zapínanie je však krehké a preto je nutné si dať pozor predovšetkým pri prvom zapínaní.

Z hľadiska detských šperkov je tento druh zapínania najvhodnejší už od narodenia. Brizúry môžu byť používané na detských náušničkách už pre najmenšie dievčatká a v závislosti od veľkosti uška je možné ho využiť až do školského veku (obvykle minimálne do 6 – 8 rokov dievčatka). 

Vekové odporučenie: od 3 mesiacov do 3 rokov.

Klapka

Zapínanie je umiestnené na zadnej strane náušnice a je vybavené klapkou, ktorá náušnicu uzavrie a bráni tak jej otvoreniu a strate. Všeobecne sa toto zapínanie u náušníc používa najčastejšie. Je vhodné pre väčšie slečny. 

Veľmi jednoduché zapínanie, výhodou ktorého je aj jednoduché používanie, bezpečnosť pri nosení, bezpečnosť proti samovoľnému vypadnutiu a estetický dojem.
Klapka môže vážiť viac ako brizúrka, preto môže byť aj cena o niečo vyššia. Nie je vhodná pre najmenšie detičky.

Vekové odporúčanie: od 5 do 12 rokov (v závislosti od veľkosti uška aj dlhšie).

Šróbik

Na tyčke náušnice je závit, na ktorý sa našróbuje uzáver v tvare balónika. Tým je zaistená veľmi dobrá odolnosť voči strate náušničky. Náušnice s týmto zapínaním sú veľmi bezpečné a takmer nehrozí ich strata. Kvôli šróbovaciemu zapínaniu sa nasadzujú málinko ťažšie (oproti klapke alebo brizúre). Ďalšou malou nevýhodou je, že sa do uzáveru môžu zachytávať nečistoty (mydlo, krém), takže je potrebné ich pravidelne čistiť. 

Vekové odporúčanie: od 6 mesiacov do 12 rokov (v závislosti na tvare náušničky, veľkosti tyčky a veľkosti uška je možné tieto náušnice použiť aj dlhšie).