Výber veľkostí

 Veľkosť prsteňa

Najvhodnejším spôsobom ako zistiť veľkosť prsteňa, je návštíviť najbližšie klenotníctvo v okolí a nechať si veľkosť prsteňa zmerať. Pri rozhodovaní medzi dvoma blízkymi veľkosťami berte ohľad na to, že ak je prsteň tenší, jemnejší, stačí menšie číslo, no ak je prsteň masívny a hrubý, budete potrebovať väčšie číslo.

Nie všetci naši dodávatelia používajú rovnaké veľkostné mierky ako my. Napr. Esprit alebo Pierre Cardin používajú americké mierky, teda veľkosti vyrábajú podľa priemeru, nie podľa obvodu obrúčky ako my. Tým pádom majú oveľa menej veľkostí ako je bežné v Európe.

Pre uľahčenie ponúkame tabuľku s porovnaním amerických a európskych veľkostí:

US veľkosť => SK veľkosť

  • 13 => 41
  • 14 => 44
  • 15 => 47 – 48
  • 16 => 50 – 51
  • 17 => 53 – 54
  • 18 => 56 – 57
  • 19 => 60
  • 20 => 63


Pomôcku na meranie veľkostí prsteňov nájdete TU
Ak vám veľkosť zakúpeného prsteňa nebude sedieť, môžete ho vymeniť, prípadne vrátiť. Bližšie informácie zistíte, ak si prečítate naše Obchodné podmienky.

 

 Veľkosť Pandora náramku

 

Pandora-Moment-naramok

Kolekcia Moments

Veľkosť náramku PANDORA Moments určíte tak, že si odmeriate obvod zápästia v mieste, kde náramok budete nosiť a pripočítate k nemu 2 cm.
Ak výsledné číslo nie je celé, zaokrúhlite ho na prvé celé číslo nahor. Príklad: Ak máte obvod zápästia 14,4 cm, po pripočítaní 2 cm je to 16,4 cm. Najbližšie vyššie celé číslo je 17 cm. Objednáte si teda náramok veľkosti 17 cm.

 

Pandora-Essence-naramok

 

Kolekcia Essence

Veľkosť náramku Pandora Essence si určíte tak, že si k obvodu zápästia pripočítate 1 cm.
Ak výsledné číslo nie je celé, zaokrúhlite ho na prvé celé číslo nahor. Ak už máte náramok Moments, zvolíte o 1 cm kratšiu veľkosť. 
Náramok s referenciou 596000 môže nosením a časom povoliť a roztiahnuť sa o približne 2-4 mm.

 

Pandora-Reflexions-naramok

Kolekcia Reflexions

Veľkosť náramku Pandora Reflexions si určíte tak, že si k obvodu zápästia pripočítate 1 cm.
Ak výsledné číslo nie je celé, zaokrúhlite ho na prvé celé číslo nahor.
Náramok Reflexions sa nosením a časom NEROZTIAHNE, preto treba zvoliť veľkosť náramku, ktorá Vám bude vyhovovať od začiatku.

 

Pandora-Essence-naramokKolekcia Me

Veľkosť náramku Pandora Me si určíte tak, že si k obvodu zápästia pripočítate 1 cm.
Ak výsledné číslo nie je celé, zaokrúhlite ho na prvé celé číslo nahor. Ak už máte náramok Moments, zvolíte o 1 cm kratšiu veľkosť.
Náramok s referenciou 598408C00 môže nosením a časom povoliť a roztiahnuť sa o približne 2-4 mm.

 

Náramky prídu z výroby tuhšie a menej ohybné (avšak čím dlhší náramok, tým je menej tuhý). Pokiaľ však máte dosť priestoru na korálky, t.j. medzi zápästie a náramok sa vám vojdú dva prsty, nie je náramok malý. Tuhosť náramku nosením povolí a náramok sa mierne roztiahne o 2-4 mm, ako rýchlo a o koľko mm je individuálne (neplatí samozrejme pre pevné náramky).

Ak vás náramok tlačí alebo sa vám nevojdú medzi zápästie a náramok dva prsty, alebo jednoducho radšej nosíte voľnejšie náramky, stačí zabaliť nenosený náramok v krabičke (tašku, certifikát a ostatné veci neposielajte) do poistenej obálky a poslať ho spolu s kópiou faktúry a informáciou o veľkosti náramku, o ktorú máte záujem, a kontaktnými údajmi na adresu: SOFIA, Čajkovského 4, 811 04 Bratislava. Náramok vám vymeníme.