Blog

detske-nausnice9. 11. 2021

Ako správne vybrať náušnice pre dieťa?

Pri detských šperkoch sme oveľa opatrnejší než pri kúpe dámskych náušníc. Kvôli zvýšenému nároku na bezpečnosť, nielen zapínania, ale aj samotného materiálu. Preto by sme vám radi poradili, ako vybrať náušnice pre vašu malú princeznú.

Čítať ďalej>

svadobcania-nahlad9. 8. 2021

Šperky pre svadobných hostí

Slávnostné šaty, tanec a zábava. To sa vynára v predstave  po prijatí pozvánky na svadbu. Výnimočná udalosť si ale žiada nielen vhodné oblečenie, ale aj doplnky. Pokiaľ ide o šperky, svadba je ideálna príležitosť, aby ste zažiarili. 

Čítať ďalej>

zakladne-sperky24. 6. 2021

10 základných šperkov

Rovnako ako v šatníku ani v šperkovnici by nám nemali chýbať základné a dobre kombinovateľné kúsky, ktoré nezradia v žiadnom okamihu. Buďte vždy pripravené vyraziť na pracovné stretnutie, rodinnú oslavu či večer s priateľkami.

Čítať ďalej>

o-diamantoch3. 6. 2021

O diamantoch

Každý diamant má špecifické vlastnosti, ktoré určujú jeho hodnotu. Americká gemologická spoločnosť (GIA) vytvorila celosvetovo akceptovaný štandard hodnotenia kvality známy ako 4C. Pozrite sa, čo sa skrýva pod týmto označením.

Čítať ďalej>

o-zasnubnych-prstenoch1. 6. 2021

O zásnubných prsteňoch

Zásnubný deň by mal byť nezabudnuteľný pre oboch. Vstupujete do novej etapy vášho života, a preto zásnubný prsteň, šperk tejto udalosti, nie je len obyčajný darček.

Preto sme pre vás, milí páni, pripravili niekoľko informácií, ktoré vám pri jeho výbere pomôžu.

Čítať ďalej>

Tipy-na-valentinske-darceky

9. 2. 2021

Tipy na valentínske darčeky

Deň zamilovaných sa nezadržateľne blíži. Rozmýšľali ste už nad tým, ako vašu milovanú prekvapiť? Večera pri sviečkach, kytica ruží či večerná prechádzka mestom. Myslite aj na milý darček, ktorý bude pripomienkou vašej lásky. Práve šperky sú na to ako stvorené.

čítať ďalej >

Ako-vrstvit-sperky

23. 9. 2020

Ako vrstviť šperky?

Vrstvenie šperkov je horúcim trendom. Určite ste už stretli nejednu ženu, ktorá si ho obľúbila. Rovnako ako pri oblečení, získate rôznym vrstvením doplnkov vždy nový vzhľad. Ak budete kombinovať  jemné šperky, nemusíte sa báť, že to preženiete. 

čítať ďalej >

Sofia_Promocie

25. 6. 2020

Tipy na darček k promóciám

Mnoho mladých ľudí čaká v tomto období významný míľnik. Po neraz náročných rokoch plných driny, prebdených nocí a nervozity, konečne úspešne zložili poslednú záverečnú štátnu skúšku. Pred tým, ako opustia brány svojej Alma mater, ich však čaká promócia, na ktorej im slávnostne udelia akademické tituly. Pripravili sme pre vás pár nápadov na darček, ktorý bude peknou pamiatkou na túto slávnostnú udalosť.

čítať ďalej >

Sofia_Den-matiek

30. 4. 2020

Darček ku Dňu matiek

Neexistujú snáď slová, ktoré by vyjadrili lásku medzi matkou a dieťaťom. Mama nám dala život, to najcennejšie, čo máme. Vážme si vzácne a krásne puto, nekonečnú obetavosť a láskavú náruč našich mám. Deň matiek je špeciálnou príležitosťou, kedy môžete poďakovať mame inak, ako v bežný deň. Okrem milých slov a objatia jej darujte aj niečo, čo jej vašu lásku bude pripomínať.

čítať ďalej >

Sofia_Sperky-jari

12. 3. 2020

Šperky jari

Jar - prvé teplé dni, štebotajúci vtáci a charakteristická vôňa. Privítajme prebúdzajúcu sa prírodu. S pribúdajúcimi slnečnými dňami sa v uliciach a záhradách objavuje stále viac farieb a života. Spev vtákov nám oznamuje, že môžeme odložiť hrubé kabáty a bez obáv vyjsť do ulíc v jarných šatách. Vyberte si šperky, ktoré vám radosť z prichádzajúcej jari ešte umocnia.

čítať ďalej >

Sofia_Obdarujte-ju-na-Den-zien4. 3. 2020

Obdarujte ju na Deň žien

8. marca oslavujeme Deň žien. V živote každého jedného z nás hrá dôležitú úlohu aspoň jedna žena. Ovplyvňuje nás a zahŕňa láskou a starostlivosťou. Povedzme svoje „Ďakujem“ najdôležitejším ženám v našom živote a obdarujme ich maličkosťou, v podobe šperku.

čítať ďalej >

Sofia_5-krokov-k-zasnubnemu-prstenu

20. 2. 2020

5 krokov k zásnubnému prsteňu

Nákup zásnubného prsteňa je veľkou finančnou a emocionálnou investíciou, a preto by ste si mali kúpu vopred starostlivo premyslieť. Výber nesprávneho prsteňa vašu životnú lásku pravdepodobne od svadby neodradí, avšak určite by ste jej chceli dopriať príjemné prekvapenie v podobe prsteňa, po ktorom vždy túžila. Pozrime sa ako postupovať, aby vaše zásnuby prebehli hladko.

čítať ďalej >

 Sofia_Darujte-na-Valentina-sperk

11. 2. 2020

Darujte na Valentína šperk

Pri slove Valentín sa každému v mysli vynorí iný obraz. Niekto si predstavuje romantickú večeru v reštaurácií, iný papučkovú pohodu pri pohári dobrého vínka. Nech je to akokoľvek, chceme v tento deň darovať nie len lásku. Šperk je preto ideálny dar nie len pre ženy, ale aj pre naše drsnejšie polovičky.

 čítať ďalej >

Zaziarte-na-plese

4. 12. 2019

Zažiarte na plese

Plesová sezóna je jedným z najprestížnejších období roka. Dámy obliekajú svoje róby a súčasťou ich perfektného vzhľadu sú okrem dokonalých účesov aj vhodne zvolené doplnky a šperky. Pozrime sa spolu na plesové šperky, ktoré z vás urobia hviezdu.

čítať ďalej >

 

Tipy-na-vianocne-darceky4. 12. 2019

Tipy na vianočné darčeky

Vianoce si spájame s pohodovou atmosférou v kruhu rodiny. Vybavuje sa nám vôňa medovníčkov, teplého punču a nostalgické melódie vianočných piesní. Svojim najbližším chceme pod vianočný stromček pripraviť prekvapenie, ktoré ich poteší a bude im pripomínať, ako sú pre nás dôležití. Ak stále neviete, čo darujete mame, sestre, dcére či mužovi inšpirujte sa tipmi, ktoré sme pre vás prichystali a ušetrite si tak predvianočný zhon.

čítať ďalej >

Objavme-spolu-caro-zlata

24. 10. 2019

Objavme spolu čaro zlata

Popularita zlatých šperkov zažila svoje vzostupy i pády. Dnes je však zlato opäť v popredí, a to hlavne pre svoje kvality. Šperkári prichádzajú s kolekciami, v ktorých sa vracajú ku klasickej žltej farbe. Veľmi obľúbeným je biele zlato, a ak chcete zažiariť niečím výnimočným, ružové zlato je to pravé. Pozrime sa na dôvody, prečo máme tak radi tento drahý kov.

čítať ďalej >

Trendy-jesene_2019 11. 10. 2019

Privítajte jeseň šperkom

Jesenné kolekcie svetových návrhárov sa nesú v znamení hlbokých tónov a prirodzených farieb. Prehliadky zaplavujú odtiene oranžovej, žltej, hnedej, modrozelenej, farby fialového západu slnka či jasných červených šípok. Doplnky v zlatej farbe sú stále horúcim trendom. 

Pozrime sa spoločne na šperky, ktoré vládnu nadchádzajúcej jeseni.

čítať ďalej >

Svadobne-sperky

24. 7. 2019

Svadobné šperky

Vybrali ste si svadobného fotografa, svadobné šaty, účes, ale čo vaše svadobné šperky? Prezradíme vám zopár cenných odporúčaní, ktoré vám pomôžu pri výbere svadobných šperkov.

čítať ďalej >

letne-trendy_leto-2019

17. 7. 2019

Šperky leta

Teplé lúče slnka zafarbujú našu pokožku do zlatistých odtieňov, a inšpirujú nás siahnuť po odvážnejších outfitoch. V letných mesiacoch si naplno užívame ľahkosť materiálov a odhalenú pokožku, ktorá sa stáva priestorom pre ozdobenie najrôznejšími šperkami. Jemné kúsky, ktoré dominujú chladnejším mesiacom, vymieňame za nápadnejšie, ale najmä radi kombinujeme viacero šperkov. Práve na kombinácie, ktoré osviežia váš letný look, sa pozrieme bližšie.

čítať ďalej >

Typy-detskych-nausnic

8. 3. 2019

Typy detských náušníc

Pri výrobe detských náušníc sa rovnako ako na ich bezpečnosť, dohliada aj na funkčnosť zapínania náušníc. Na výber máme tieto typy detských zapínaní.

čítať ďalej >

Udrzba-sperkov

22. 10. 2015

Údržba šperkov

Popri starostlivosti o oblečenie a topánky nezabúdajte aj na údržbu vašich šperkov. O čo lepšie sa o ne budete starať, o to dlhšie vám budú robiť radosť. V tomto článku nájdete praktické rady a tipy ako šperky skladovať a ošetrovať.

čítať ďalej >