O striebre

Striebro (Ag) je ušľachtilý kov používaný človekom od staroveku. Využíva sa v mnohých odvetviach a nezastúpiteľnú pozíciu má aj v šperkárstve.

Striebro je mäkký kov, preto sa na výrobu šperkov používa jeho zlúčenina spolu s inými prvkami. Naše strieborné šperky majú rýdzosť 925/1000 – teda z 92,5 % je to čisté striebro. Zvyšných 7,5 % sú prímesy, vďaka ktorým šperky držia svoj tvar a môžete ich nosiť denne. Kedysi striebro používané na výrobu šperkov obsahovalo prímesy s pomerne vysokým podielom niklu. Na ten však mnohí ľudia reagujú alergickou reakciou.

Naše šperky neobsahujú nikel.

Obsah niklu v šperkoch, tak ako rýdzosť a pravosť striebra, má pod kontrolou Puncový úrad SR. Rýdzosť šperkov, ktoré u nás nájdete je teda garantovaná týmto úradom, ktorý všetky naše šperky vážiace viac ako 2 g puncuje puncovými značkami.

Všetky naše šperky prechádzajú kontrolami, aby naši zákazníci dostávali len tú najlepšiu kvalitu.

Kvalitné a krásne šperky robia svojim majiteľom radosť stále. Treba však vždy pamätať na to, že sú to šperky zo striebra, ktoré je napriek prímesiam pomerne mäkké. Preto je dôležité sa k šperkom zo striebra správať ako ku šperkom. :)