Vrátenie a výmena

Výmena tovaru

Na výmenu tovaru máte až 30 dní od prevzatia zásielky

Príďte do ktorejkoľvek predajne SOFIA alebo nám tovar zašlite spolu s dokladom o kúpe a vyplneným sprievodným dokumentom v poistenej listovej zásielke poštou na adresu:

SOFIA
Čajkovského 4
811 04 Bratislava

Výmeny zaslané na uvedenú adresu sú vybavované do 10 pracovných dní.

Ohľadom prijatia zásielky zákazníkov neinformujeme (odporúčame si odsledovať zásielku podľa trackovacieho čísla). Ohľadom odoslania Vám príde notifikačný e-mail.

Výnimku z možnosti odstúpenia od zmluvy tvorí tovar osobitne určený pre jedného spotrebiteľa. Môže ísť napríklad o šperky, ktoré sa nejakým spôsobom upravujú pre zákazníka – napríklad gravírovaním, úpravou štandardnej veľkosti, šírky a pod. Takýto tovar je jasne určený len pre konkrétneho zákazníka a preto ho zákazník nemôže vymeniť.

Ak by ste chceli zakúpený šperk vymeniť v niektorej z našich predajní, oznámte nám to, prosím, na HOTLINE 0903 93 93 93 alebo na info@sofia.sk. Dohodneme vám s konkrétnou predajňou výmenu. Niektoré šperky ponúkané v e-shope SOFIA sa v kamenných predajniach nemusia nachádzať. Preto dostupnosť vášho nového šperku radšej preveríme.

Sprievodný dokument k výmene tovaru na stiahnutie: TU

 

Vrátenie tovaru

Vrátenie tovaru je možné do 14 dní od prevzatia zásielky. 

Vrátenie tovaru si môžete nárokovať prostredníctvom odoslania tovaru spolu s dokladom o kúpe a vyplneným sprievodným dokumentom späť na našu adresu (nie v predajniach). Tovar zašlite v poistenej listovej zásielke poštou na vyššie uvedenú adresu, spolu so sprievodným listom, kde uvediete aj vaše číslo účtu. Ak bola objednávka hradená online platobnou kartou, tak je možné peniaze vrátiť len priamo na účet platiteľa. 

Ohľadom prijatia zásielky zákazníkov neinformujeme (odporúčame si odsledovať zásielku podľa trackovacieho čísla). 

V prípade akcií viazaných na nákup viacerých šperkov (akcia 3 + 1 zadarmo, 4 + 1 zadarmo, 1 + 1 za polovicu atď) je možné, v prípade záujmu o vrátenie tovaru, vrátiť:

1/ celý akciový set

2/ jeden produkt, z ktorého hodnoty bude odpočítaná cena akciového produktu zo setu

3/ jeden produkt spolu s akciovým produktom, vrátime vám hodnotu produktu kupovaného v plnej cene

4/ vymeniť jeden produkt zo setu za iný produkt v rovnakej hodnote. 

Podľa § 10 ods. 4 zákona č. 102/2014 Z.z.  spotrebiteľ zodpovedá za zníženie hodnoty tovaru, ktoré vzniklo v dôsledku takého zaobchádzania s tovarom, ktoré je nad rámec zaobchádzania potrebného na zistenie vlastností a funkčnosti tovaru. Zákazník má právo po prevzatí tovaru v rámci lehoty na odstúpenie od zmluvy tovar rozbaliť a odskúšať obdobným spôsobom, ako je to obvyklé pri nákupe v klasickej kamennej predajni, t.j. odskúšať tovar tak, aby zistil základné vlastnosti a funkčnosť tovaru. Pokiaľ opotrebenie tovaru presahuje známky štandardného odskúšania tovaru, resp. nesie známky nosenia, či poškodenia, môže predajca znížiť sumu na vrátenie za tento tovar.

Výnimku z možnosti odstúpenia od zmluvy tvorí tovar osobitne určený pre jedného spotrebiteľa. Môže ísť napríklad o šperky, ktoré sa nejakým spôsobom upravujú pre zákazníka – napríklad gravírovaním, úpravou štandardnej veľkosti, šírky a pod. Takýto tovar je jasne určený len pre konkrétneho zákazníka a preto ho zákazník nemôže vrátiť.

Objednávku s osobným odberom plateným priamo na predajni je možné vrátiť iba v predajni, kde ste si ju vyzdvihli. Pred vrátením je potrebné nás vopred kontaktovať na e-mailovej adrese: info@sofia.sk a uviesť číslo objednávky.

Sprievodný dokument k vráteniu tovaru na stiahnutie: TU