Výber veľkostí

 Veľkosť prsteňa

tabulka-velkosti-prNajjednoduchšie zistíte správnu veľkosť vďaka pomôcke na meranie veľkostí, ktorú si môžete stiahnuť.

Stiahnuť pomôcku >

Prsteň musí prejsť cez kĺb, a preto je potrebné merať prst tesne stiahnutým prúžkom práve v tejto časti. Ak máte výraznejšie široké kĺby oproti zvyšku prsta, prsteň vám bude vždy mierne voľný.

Pri výbere veľkosti berte do úvahy aj fakt, že ak je prsteň tenší a jemnejší, stačí vám nameraná veľkosť, prípadne o číslo menší. Ak je prsteň hrubší a masívnejší, vyberte si väčšiu veľkosť.

V priebehu dňa a v závislosti na ročnom období sa môže veľkosť prsta meniť. Záleží od prekrvenia či ľahkého opuchu. V zime na skrehnutých rukách vám môže prsteň sedieť, naopak v lete môže byť ten istý prsteň tesný.

Ak vám veľkosť zakúpeného prsteňa nebude sedieť, môžete ho vymeniť, prípadne vrátiť. Bližšie informácie zistíte v sekcii Vrátenie a výmena.

Ponúkame vám aj možnosť úpravy veľkosti prsteňa (zväčšenie/zmenšenie) našim zlatníkom. Môžete si ju dohodnúť prostredníctvom Infolinky 0903 93 93 93, mailom na info@sofia.sk alebo v chate.

 

Dĺžka retiazky

vyber-dlzky-retiazky

Najbežnejšia dĺžka dámskej retiazky je  42-45 cm. Žene s priemernou postavou takáto retiazka končí kúsok pod kľúčnou kosťou. Hodí sa tak k väčšine oblečenia a pekne ukáže vo výstrihoch.

Pri výbere myslite na výšku postavy a hrúbku krku. Pre dámy, ktoré sú vyššie alebo majú širší krk, odporúčame retiazku s dĺžkou aspoň 50 a viac cm.

Záleží aj od prevedenia. Jemná a poddajná retiazka bude pôsobiť dlhšie ako hrubšie a masívnejšie náhrdelníky rovnakej dĺžky.

Ženám s výškou okolo 160 cm odporúčame maximálnu dĺžku retiazky 60 cm. Vyššie dámy môžu pokojne siahnuť aj po niečom dlhšom. Takéto dlhšie retiazky sa výborne hodia k jednoduchým hladkým šatám, rolákom či oversize svetrom.

Ak vyberáte retiazku na nohu, odmerajte si obvod členka a pripočítajte minimálne 1 cm. Záleží len na vás, ako veľmi chcete retiazku na nohe voľnú.

Ak nemáte k dispozícií ohybný krajčírsky meter, na zistenie obvodu vám poslúži aj kúsok stužky alebo špagátu. Zistený obvod potom jednoducho odmeriate aj na rovnom pravítku.

 

 

 Veľkosť PANDORA náramku

Pandora-Moment-naramok

Kolekcia Moments

Veľkosť náramku PANDORA Moments určíte tak, že si k obvodu zápästia v mieste, kde náramok budete nosiť pripočítate 2 cm. Ak výsledné číslo nie je celé, zaokrúhlite ho na prvé celé číslo nahor. Mäkké hadovité náramky môžu nosením povoliť a roztiahnuť sa približne o 2-4 mm.

Príklad: Ak máte obvod zápästia 14,4 cm, po pripočítaní 2 cm je to 16,4 cm. Najbližšie vyššie celé číslo je 17 cm. Objednáte si teda náramok veľkosti 17 cm.

 

Pandora-Reflexions-naramok

Kolekcia Reflexions

Veľkosť náramku PANDORA Reflexions zistíte tak, že si k obvodu zápästia pripočítate 1 cm. Ak výsledné číslo nie je celé, zaokrúhlite ho na prvé celé číslo nahor.
Náramok Reflexions sa nosením NEROZTIAHNE, preto treba zvoliť veľkosť náramku, ktorá vám bude vyhovovať od začiatku.

 

Pandora-me-naramokKolekcia Me

Veľkosť náramku PANDORA Me určíte tak, že si k obvodu zápästia v mieste, kde náramok budete nosiť, pripočítate 2 cm. Ak výsledné číslo nie je celé, zaokrúhlite ho na prvé celé číslo nahor. Ak už máte náramok Moments, zvolíte rovnakú veľkosť.

 

 

bangle

Pevné náramky

Pevné PANDORA náramky sú dostupné v troch veľkostiach. Veľkosť určíte tak, že si zmeriate obvod zápästia.

17pre obvod zápästia 15-16 cm. 19pre obvod zápästia 17-18 cm. 21 - pre obvod zápästia 19-20 cm. 

 

 

Náramky prídu z výroby menej ohybné. Platí, že čím dlhší náramok je, tým je ohybnejší. Tuhosť náramku nosením povolí a náramok sa môže mierne roztiahnuť o 2-4 mm. Ako rýchlo a o koľko mm je však u každého náramku individuálne (neplatí pre pevné náramky).

Kontrola správnej veľkosti:

Nasaďte si váš nový náramok na ruku. Ak sa medzi náramok (Moments) a zápästie vojdú naležato vaše dva prsty, vybrali ste si správnu veľkosť.

Ak je náramok veľký, malý, tlačí vás alebo jednoducho nosíte radšej voľnejšie náramky, môžete ho nenosený vymeniť alebo vrátiť. Bližšie informácie zistíte v sekcii Vrátenie a výmena.

 Veľkosť náramku

Veľkosť náramku zistíte tak, že si zmeriate obvod zápästia. Ak nemáte k dispozícií ohybný krajčírsky meter, na zistenie obvodu vám poslúži aj kúsok stužky alebo špagátu. Zistený obvod potom jednoducho odmeriate aj na rovnom pravítku.

nr-s-ozdobou

 

Pri náramkoch s ozdobou len na jednej strane vyberajte náramok s dĺžkou rovnajúcou sa obvodu vášho zápästia, prípadne len o 0,5 cm dlhší. Náramok sa vám nebude otáčať a ozdoba ostane na mieste.

 

 

perlovy-nr

 

Vybrali ste si náramok bez výraznejšej ozdoby alebo zdobený po celom obvode? Pripočítajte k obvodu vášho zápästia aspoň 1 cm. Záleží však len na vás, ako veľmi chcete náramok voľný.