5 krokov ako vybrať zásnubný prsteň

5-krokov-k-zasnubnemu-prstenu

Nákup zásnubného prsteňa je finančnou a emocionálnou investíciou, a preto by ste si mali jeho kúpu vopred starostlivo premyslieť. Výber nesprávneho prsteňa vašu životnú lásku zrejme od svadby neodradí, no určite by ste jej chceli dopriať príjemné prekvapenie v podobe prsteňa, po ktorom vždy túžila. Pozrime sa ako postupovať, aby vaše zásnuby prebehli hladko.

1. Spoznajte jej vkus

Inšpiráciou pri výbere zásnubného prsteňa sa môže stať šperkovnica vašej milovanej. Neváhajte a nazrite do nej. Zistíte, akú farbu kovu obľubuje ale aj to, či preferuje minimalistické alebo skôr výrazné šperky. Ďalším tipom je aj náhodná návšteva klenotníctva počas prechádzky či nákupov, či debata o šperkoch vašich blízkych. Sledujte, aký typ šperkov sa jej páči, a voľba bude pre vás jednoduchšia. Myslite aj na veľkosť jej ruky. Masívny prsteň nebude na útlej rúčke vyzerať pekne. Ak má vaša partnerka pevnejšie prsty, zvoľte radšej výraznejší prsteň s väčším kameňom, aby na ruke vynikal.

Sofia-zlaty-prsten-s-diamantomSofia-zlaty-prstenSofia-zlaty-prsten-s-diamantomSofia-zlaty-prsten

2. Určite si rozpočet

Stanovte si rozpočet a rozhodovanie medzi tisíckami dostupných dizajnov bude ľahšie. Koľko by mal stáť? Neexistuje „tá správna suma“, ktorú by ste za prsteň mali minúť. Premyslite si, koľko môžete do prsteňa investovať. Pri výbere materiálu uprednostnite zlato. Vďaka jeho vlastnostiam vydrží prsteň vašej partnerke navždy. Ak túži po prsteni s veľkým kameňom a váš rozpočet je nižší, zvoľte zirkón. Diamant si svoju krásu udrží dlhšie, no pripravte sa na jeho vyššiu cenu. Na prvý pohľad je však rozdiel medzi týmito kameňmi nerozoznateľný.

Sofia-zlaty-prsten-s-diamantomSofia-zlaty-prsten-s-diamantomSofia-zlaty-prstenSofia-zlaty-prsten

3. Zistite tú správnu veľkosť

Dôležitý krok je výber správnej veľkosti prsteňa. Chcete predsa, aby sa mohla z neho tešiť od prvého okamihu. Ušetríte si tak starosti s výmenou alebo úpravou. Môžete požiadať jej priateľky, aby vám pomohli zistiť presnú veľkosť. Viete si ju však zistiť aj sám. Skúste si nenápadne požičať jeden z jej prsteňov. Dajte pozor, aby to bol taký, ktorý nosí na ľavom prsteníku! Následne veľkosť zistíte vďaka pomôckam, ktoré si stiahnete tu.

Meritko-na-prsten

4. Vyberajte z overených dizajnov

Ak nemáte čas hľadať vhodný dizajn, netrápte sa. Vyberte si z ponuky dostupných vzorov, ktoré nájdete v predajniach SOFIA alebo skladom v našom e-shope. Ich krása je overená rokmi a množstvom spokojných žien. V ponuke značky SOFIA nájdete kvalitne spracované klasické prstene s diamantmi alebo zirkónmi, ktoré potešia nejednu ženu. Hľadanie vám urýchlia filtre e-shopu. Vyberať tak budete len z prsteňov dostupných v potrebnej veľkosti, farbe zlata a vybranom druhu kameňa.

celá ponuka

Sofia-zlaty-prstenSofia-zlaty-prsten-s-diamantomSofia-zlaty-prsten-s-diamantomSofia-zlaty-prsten-s-diamantom

5. Poraďte sa s profesionálmi

Ak budete mať nejasnosti alebo otázky ohľadom výberu, neváhajte kontaktovať našu Infolinku 0903 93 93 93 alebo píšte na info@sofia.sk. Náš skúsený personál vám rád poradí s výberom správnej veľkosti, ale aj tvaru a typu kameňa. Prípadne navštívte niektorú z našich predajní, kde určite získate pár užitočných informácií. Ušetríte si tak nie len peniaze, ale aj nepríjemnosti v deň D.

Vyberajte si z ponuky zásnubných prsteňov v e-shope sofia.sk

Pozrite si tiež článok O zásnubných prsteňoch.