5 krokov k zásnubnému prsteňu

5-krokov-k-zasnubnemu-prstenu

Nákup zásnubného prsteňa je veľkou finančnou a emocionálnou investíciou, a preto by ste si mali kúpu vopred starostlivo premyslieť. Výber nesprávneho prsteňa vašu životnú lásku pravdepodobne od svadby neodradí, avšak určite by ste jej chceli dopriať príjemné prekvapenie v podobe prsteňa, po ktorom vždy túžila. Pozrime sa ako postupovať, aby vaše zásnuby prebehli hladko.

1. Spoznajte jej vkus

Jedným z najlepších pomocníkov pri výbere zásnubného prsteňa sa môže stať šperkovnica vašej milovanej. Neváhajte a nazrite do nej. Nájdete tam šperky zo zlata alebo striebra? Preferuje  klasický štýl, minimalistické šperky alebo je skôr extravagantný typ? Pri výbere myslite aj na veľkosť jej ruky. Masívny  prsteň nebude na útlej ruke vyzerať pekne. Ak má vaša partnerka pevnejšie prsty, voľte radšej výraznejší prsteň s väčším kameňom, aby na prste nezanikal. Výborným tipom je aj náhodná návšteva klenotníctva počas prechádzky či nákupov. Sledujte, aký typ šperkov sa jej najviac páči, a voľba nebude pre vás tak náročná.

Sofia-zlaty-prsten-s-diamantomSofia-zlaty-prstenSofia-zlaty-prsten-s-diamantomSofia-zlaty-prsten

2. Určite si rozpočet

Stanovte si rozpočet a rozhodovanie medzi stovkami až tisíckami dnes dostupných dizajnov bude omnoho jednoduchšie. Koľko by mal stáť? Neexistuje tá správna suma, ktorú by ste za prsteň mali utratiť. Určite ste už počuli o pravidle troch mesačných platov, ktorým by sa mala rovnať cena zásnubného prsteňa. Nemusíte sa ním však riadiť. Záleží viac na ideálnom dizajne a citoch, ktoré symbolizuje. Premyslite si, koľko môžete do prsteňa investovať. Pri výbere materiálu vsaďte na zlato. Vďaka jeho vlastnostiam a správnej starostlivosti vydrží prsteň vašej partnerke navždy. Ak vaša partnerka túži po prsteni s veľkým kameňom a váš rozpočet je nižší, zvoľte prsteň so zirkónom. Diamant si svoju krásu udrží dlhšie ako zirkón, pripravte sa však na jeho vyššiu cenu. Na prvý pohľad je však rozdiel medzi týmito kameňmi nerozoznateľný.

Sofia-zlaty-prsten-s-diamantomSofia-zlaty-prsten-s-diamantomSofia-zlaty-prstenSofia-zlaty-prsten

3. Zistite tú správnu veľkosť

Dôležitý krok je výber správnej veľkosti prsteňa. Chcete predsa, aby prsteň vašej nastávajúcej hneď pekne sadol na prst a mohla sa z neho tešiť od prvého okamihu. Ušetríte si tak aj následné starosti s výmenou alebo úpravou veľkosti. Zorientovať sa vo veľkostiach zásnubných prsteňov vám radi pomôžu aj v klenotníctve. Skúste si nenápadne požičať jeden z jej prsteňov, aby ste ho mohli vziať so sebou do predajne alebo si ho primerajte na váš prst. Môžete požiadať aj jej priateľky, aby vám pomohli zistiť presnú veľkosť prsteňa. Zistiť veľkosť prsteňa môžete aj vďaka pomôckam, ktoré si stiahnete tu.

Meritko-na-prsten

4. Vyberajte z overených dizajnov

Ak nemáte čas alebo fantáziu na vymýšľanie dokonalého a jedinečného dizajnu, netrápte sa. Vyberte si z ponuky dostupných dizajnov, ktoré nájdete v predajniach.  Ich krása je overená rokmi a množstvom spokojných žien. V ponuke značky SOFIA nájdete kvalitne spracované klasické prstene s briliantami alebo zirkónmi, ktoré potešia nejednu ženu. Celú ponuku nájdete tu.

Sofia-zlaty-prstenSofia-zlaty-prsten-s-diamantomSofia-zlaty-prsten-s-diamantomSofia-zlaty-prsten-s-diamantom

5. navštívte klenotníctvo

Keď už ste si ujasnili, ako by asi mal vyzerať zásnubný prsteň pre vašu partnerku, navštívte klenotníctvo, kde určite získate pár užitočných informácií. V predajniach vám personál poradí s výberom správnej veľkosti, ale aj tvaru a typu kameňa. Ušetríte si nie len peniaze, ale aj nepríjemnosti v deň D.

Vyberajte si z ponuky zásnubných prsteňov v e-shope sofia.sk