Šperky leta

Letne-trendy-2019

Teplé lúče slnka zafarbujú našu pokožku do zlatistých odtieňov, a inšpirujú nás siahnuť po odvážnejších a farebnejších outfitoch. V letných mesiacoch si naplno užívame ľahkosť materiálov a odhalenú pokožku, ktorá sa stáva priestorom pre ozdobenie najrôznejšími šperkami. Jemné kúsky, ktoré dominujú chladnejším mesiacom, vymieňame za nápadnejšie, ale najmä radi kombinujeme viacero šperkov. Práve na kombinácie, ktoré osviežia váš letný look, sa pozrieme bližšie.

Vyniknú na opálenej pokožke

Univerzálnym doplnkom na letnú sezónu sa jednoznačne stáva akýkoľvek zlatý alebo pozlátený šperk. Kov, ktorý sa odpradávna spája s bohatstvom a luxusom, je rovnako vhodné kombinovať s elegantnými outfitmi,  nestarnúcou klasikou „malých čiernych“ alebo bielych šiat.

Siahnuť môžete po jemných retiazkach, ktoré navrstvíte v rôznych dĺžkach, a rozhodne zaujmete aj viacerými náramkami či prsteňmi. Trendom, ktorý je stále aktuálny, sú kvalitné zlaté hodinky a náušnice. Je len na vás, či zvolíte hladký dizajn alebo šperky zdobené kamienkami - oba varianty sú veľmi štýlové a krásne ladia s opálenou pokožkou.

 Thomas-Sabo-nausniceSofia-zlaty-nahrdelnikSofia-zlate-nausniceSofia-zlate-nausnice

Engelsrufer-naramokTrussardi-hodinkySofia-zlaty-prstenOlivia-Burton-hodinky

“Menej je viac” už neplatí

Aspoň nie v letných trendoch, ktoré nás inšpirujú kombinovať rôzne šperky, vrstviť náhrdelníky, náramky alebo dokonca aj prstene a náušnice. Maxi šaty a crop-top outfity si pýtajú výrazné doplnky. Efekt masívnosti vieme docieliť práve navrstvením niekoľkých šperkov, čím dosiahneme požadovaný look, avšak zachováme dojem elegancie a ľahkosti.

Pri vrstvení prsteňov ku elegantným outfitom odporúčame nasledovať jedno pravidlo, a to kombinovať tenšie prstene s maximálne dvomi výraznejšími. Ak sa však chystáte na festival, nemôžete to prehnať, aj keď budete mať na prstoch niekoľko výrazných prsteňov - smelo do toho!

Sofia-strieborny-prstenPandora-shine-nausniceThomas-Sabo-nahrdelnikMorellato-naramok

Sofia-Charmie-Strom-zivotaSofia-CharmieSofia-Charmie-Macka

 

Ideálnym doplnkom kombinovateľný s inými náramkami alebo hodinkami sú oceľové symbolické náramky, ktoré sa vyznačujú kvalitným spracovaním a dlhou životnosťou. Ak túžite po nápadných a hravých motívoch, rozhodne siahnite po náramkoch Charmie a vytvorte si šperk presne podľa svojich predstáv.

Brosway-naramokBrosway-naramokBrosway-naramokBrosway-naramok

Rozkvitnite so šperkami

Ústrednou letnou témou v šperkárstve sú motívy kvetov a prebudenej prírody, ktorá nás očaruje pestrosťou farieb. Tieto motívy dizajnéri prenášajú aj na látky šiat, pričom využívajú širokú paletu odtieňov od bielej, cez pastelové až po sýtu červenú, zelenú alebo cyklaménovú farbu. Vhodným doplnkom outfitov sú šperky s prvkom vyobrazeným na šatách, prípadne využitie rovnakého odtieňa farby. Zdobené ciferníky hodiniek krásne ladia k letným šatám. Rovnako vhodné sú hodinky s farebnými remienkami, ktoré sú v podobnom odtieni šiat, prípadne vytvárajú oku lahodiaci kontrast.

Sofia-zlate-nausniceOlivia-Burton-hodinkySofia-strieborny-naramokOlivia-Burton-hodinky

Horúcim trendom leta sú vitrážové náušnice. Vďaka svojej nápaditosti a farebnosti nepotrebujete už žiaden iný šperk. Biele šaty osviežia všetky farebné varianty, pričom jednotlivé farebné prevedenia môžete kombinovať s outfitom rovnakej farby. Rozhodne zaujmete každého na ulici, na festivale alebo aj v práci, keďže vitrážové náušnice pôsobia stále elegantne a decentne napriek výraznejšiemu dizajnu.

Sofia-strieborne-nausniceSofia-strieborne-nausniceSofia-strieborne-nausniceSofia-strieborne-nausnice

Horúce trendy horúcich dní

Milujeme leto a letné festivaly, čo si však vziať ako vhodný doplnok? Symbolické šperky a šperky v štýle boho sú nesmierne populárne, čo môžeme vidieť aj na fotkách z rôznych svetových festivalov. Najčastejšie sú mladé ženy oblečené v už spomínaných maxi šatách alebo šortkách s crop-topmi.

Boho štýl sa dostáva do popredia s príchodom letných dní už niekoľko rokov. Rovnako nebeské motívy ako sú hviezdy, symboly mesiaca a slnka sú stálicami v ponuke letných šperkov. Medzi najkrajšie spracované symbolické šperky jednoznačne patria šperky z dielne značky Thomas Sabo. V kolekcii Thomas Sabo nájdeme okrem precízneho spracovania tvarov aj nádherné farebné kombinácie, ktoré zo šperkov tvoria hotové umelecké diela.

Thomas-Sabo-nausniceThomas-Sabo-privesokThomas-Sabo-privesokThomas-Sabo-naramok

Mimoriadne obľúbené sú náramky z prírodných kameňov, ktoré okrem estetického účelu nesú aj iný, hlbší význam podľa druhu kameňa. Vybrať si tento typ šperku môžete buď podľa farby alebo účinku, ktorý vám daný kameň má priniesť. Náramky z prírodných kameňov môžete nosiť ku každému outfitu, pretože nezáleží ani tak na tom, aby ladili, ale skôr aký pocit vám prinášajú.

Sofia-naramok-z-polodrahokamovThomas-Sabo-naramokEngelsrufer-naramokSofia-naramok-z-polodrahokamov

Veríme, že si leto užijete do sýtosti aj so šperkami, ktoré nájdete v predajniach a e-shope sofia.sk